Przedszkolaki przejęły władzę w starostwie. Wyjątkowy Dzień Dziecka w urzędzie

Śmiech, piosenki, wspólna zabawa i pierwsze „obrady” rady powiatu. Tak wyglądało spotkanie z okazji Dnia Dziecka, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Siedzibę urzędu odwiedziły przedszkolaki z Łęgu Przedmiejskiego oraz z Rzekunia, które miały okazję poznać pracę samorządu i na własnej skórze przekonać się, jak funkcjonuje powiatowy urząd.
Z okazji Dnia Dziecka Starostwo Powiatowe w Ostrołęce otworzyło swoje drzwi dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Gośćmi urzędu były dzieci z przedszkoli w Łęgu Przedmiejskim i w Rzekuniu, dla których przygotowano wiele atrakcji oraz wyjątkową lekcję samorządności.
Przedszkolaki powitali w sali konferencyjnej starosta ostrołęcki Piotr Liżewski oraz wicestarosta ostrołęcki Artur Kozłowski. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, jakie zadania realizuje samorząd powiatowy oraz na czym polega codzienna praca starosty i wicestarosty.
Najmłodsi z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o powiecie ostrołęckim, zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w przygotowanych aktywnościach. Szczególną atrakcją okazała się możliwość wcielenia się w rolę radnych powiatowych. Dzieci zajęły miejsca przy stołach obrad, przemawiały do mikrofonów, a następnie wzięły udział w głosowaniu nad wyjątkową uchwałą. Projekt zakładał wydłużenie wakacji do dziesięciu miesięcy. Jak można się było spodziewać, propozycja spotkała się z poparciem obecnych „radnych”.
Nie zabrakło również wspólnego śpiewania, rozmów i wielu uśmiechów. Na uczestników czekały słodkie upominki, które sprawiły najmłodszym wiele radości.
Na zakończenie spotkania starosta Piotr Liżewski i wicestarosta Artur Kozłowski złożyli dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta, życząc im zdrowia, wielu powodów do uśmiechu, spełnienia marzeń oraz beztroskiego dzieciństwa.
Wizyta przedszkolaków była nie tylko okazją do świętowania Dnia Dziecka, ale również do poznania zasad funkcjonowania samorządu i pracy urzędu. Dla najmłodszych była to cenna lekcja obywatelska połączona z doskonałą zabawą, a dla gospodarzy starostwa. Możliwość wspólnego przeżywania jednego z najradośniejszych dni w roku.
Galeria zdjęć