Młodzi artyści nagrodzeni w konkursie „Wioski bez troski”
W Placówce Terenowej KRUS w Myszyńcu podsumowano XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski”. Laureaci otrzymali nagrody za prace promujące bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym i zapobieganie wypadkom.
27 maja 2026 r. w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Myszyńcu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród laureatom XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Wioski bez troski”. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a jednym ze współorganizatorów było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Tegoroczna edycja poświęcona była popularyzowaniu zasad bezpiecznej pracy i przebywania w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie A3, wykonaną dowolną techniką.
Komisja konkursowa oceniała zgodność prac z tematyką konkursu, pomysłowość, oryginalność oraz walory estetyczne. Uczniów oceniano w dwóch kategoriach wiekowych.
Laureaci konkursu
Grupa I (klasy 0–3):
- I miejsce - Antonina Popielarczyk (SP w Wykrocie),
- II miejsce - Karolina Krawczyk (SP w Krysiakach),
- III miejsce - Marcel Cichy (SP w Czarni),
- wyróżnienie - Hubert Bałdyga (SP w Warmiaku).
Grupa II (klasy 4–8):
- I miejsce - Antoni Cekała (SP w Wolkowych),
- II miejsce - Alicja Warych (SP w Wykrocie),
- III miejsce - Hubert Kamiński (SP w Krysiakach),
- wyróżnienie - Zofia Brakoniecka (SP w Czarni).

