Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto lokalnej wspólnoty i odpowiedzialności

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto ustanowione na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 roku. W tym roku przypada 36. rocznica odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce.
Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 29 czerwca 2000 roku, w związku z dziesiątą rocznicą odrodzenia samorządu terytorialnego jako fundamentu lokalnej demokracji.
Z okazji święta życzenia wszystkim samorządowcom, radnym, pracownikom samorządowym oraz osobom zaangażowanym w rozwój lokalnych wspólnot składają starosta ostrołęcki Piotr Liżewski oraz wicestarosta ostrołęcki Artur Kozłowski.
– Dziękujemy wszystkim osobom, które każdego dnia pracują na rzecz mieszkańców oraz rozwoju naszych małych ojczyzn. Samorząd to odpowiedzialność, współpraca i służba drugiemu człowiekowi. Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z pracy oraz nieustającej energii do realizacji kolejnych inicjatyw dla dobra lokalnych społeczności – podkreślają starostowie.