Konkurs poetycki "Urzekła Mnie Puszcza Kurpiowska"
W dniach od 2 marca do 15 maja br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu przeprowadziła konkurs poetycki pod nazwą "Urzekła Mnie Puszcza Kurpiowska". Konkurs zorganizowany z okazji 140. rocznicy urodzin ks. Władysława Skierkowskiego polegał na napisaniu wiersza poświęconego kurpiowskiemu wątkowi życia patrona myszynieckiej biblioteki. Współorganizatorem imprezy był Powiat Ostrołęcki.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V-VIII ze szkół z powiatu ostrołęckiego. Na konkurs wpłynęło ogółem 30 wierszy.
Komisja po sprawdzeniu indywidualnych prac konkursowych wszystkich uczestników postanowiła przyznać następujące nagrody:
w klasach V-VI szkół podstawowych:
I nagroda ex aequo: Anna Gracja Mierzejewska i Alicja Trzmielewska
II nagroda: Dawid Lemański
III nagroda: Nadia Kulas
Wyróżnienie: Fabian Kamiński, Kornelia Sobotka i Dominika Wiśniewska
w klasach VII-VIII szkół podstawowych:
I nagroda: Natalia Ścibek
II nagroda: Anna Piechowska
III nagroda: Cyprian Ważny
Wyróżnienie: Martyna Cichowska i Lena Kierzek
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 15 maja 2026 r. podczas „Nocy Poezji” zorganizowanej w Multimedialnym Muzeum w Dzwonnicy Myszynieckiej. Powiat Ostrołęcki reprezentował Członek Zarządu Powiatu Ostrołęckiego Pan Kazimierz Ścibek oraz Radni Powiatu Ostrołęckiego Pan Daniel Dziekoński oraz Pan Stanisław Lipka.
Galeria zdjęć