Nagrody Starosty Ostrołęckiego dla młodych sportowców. Doceniono sukcesy na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej
Zarząd Powiatu przyznał Nagrody Okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego za szczególne osiągnięcia sportowe. Wyróżnienia trafiły do młodych zawodniczek, które w ostatnim czasie odniosły znaczące sukcesy m.in. w piłce nożnej, karate, lekkiej atletyce i koszykówce.
W gronie nagrodzonych znalazły się zawodniczki reprezentujące lokalne kluby sportowe oraz osiągające sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. Za zajęcie trzeciego miejsca podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej w kategorii U15 wyróżnione zostały Maria Faustyna Jastrzębska oraz Alicja Charucka, reprezentujące Klub Sportowy Jantar Ostrołęka.
Nagrodę za zwycięstwo w Pucharze Polski w kategorii J-14 kumite +65 kg zdobyła Maja Płoska z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Z kolei sukcesy w drużynowych biegach przełajowych podczas Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przyniosły wyróżnienia dla Zuzanny Strzeszewskiej oraz Aleksandry Piotrowskiej z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.
Nagrodę rzeczową otrzymała również Amelia Zabielska za czwarte miejsce podczas Mistrzostw Polski w koszykówce w kategorii U17 kobiet.
Łączna kwota przeznaczona na nagrody wyniosła 9 500 zł.
Przyznanie nagród stanowi element konsekwentnie realizowanej polityki wspierania kultury fizycznej przez samorząd powiatowy. Wyróżnienia mają na celu nie tylko uhonorowanie osiągnięć sportowych, ale również motywowanie młodych zawodników do dalszego rozwoju i podejmowania kolejnych wyzwań.
Galeria zdjęć