42. Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne
12 kwietnia br. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury odbyły się 42. Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne. W wydarzeniu wzięło udział 82 wykonawców, m.in. soliści, grupy śpiewacze, kapele, instrumentaliści oraz uczestnicy kategorii „mistrz i uczeń”.
Celem prezentacji była promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego regionu, integracja środowiska twórców ludowych oraz stworzenie przestrzeni do prezentacji dorobku artystycznego różnych pokoleń. Występy charakteryzowały się wysokim poziomem artystycznym, autentycznością oraz dbałością o tradycję kurpiowską.
Komisja konkursowa, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznała nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Współorganizatorem i fundatorem nagród był Powiat Ostrołęcki.
Wydarzenie stanowi ważny element kalendarza kulturalnego regionu, przyczyniając się do wzmacniania tożsamości lokalnej oraz popularyzacji bogatego dziedzictwa kultury kurpiowskiej.
Galeria zdjęć