Starosta ostrołęcki na Gali „Sportowiec Roku 2025”. Wyróżnienie dla Przemysława Dąbrowskiego

Blisko 70 nominowanych, ponad 14,8 tys. oddanych głosów i wyjątkowe sportowe emocje – tak wyglądała jubileuszowa, dziesiąta Gala Finałowa plebiscytu „Sportowiec Roku 2025”, organizowanego przez portal Moja Ostrołęka. W wydarzeniu udział wziął starosta ostrołęcki Piotr Liżewski, który wręczył swoje specjalne wyróżnienie.
23 lutego odbyła się jubileuszowa gala podsumowująca dziesiątą edycję plebiscytu. W tegorocznej odsłonie udział wzięło blisko 70 kandydatek i kandydatów, a mieszkańcy regionu oddali łącznie ponad 14,8 tys. głosów. Podczas wieczoru przyznano również nagrody specjalne.
Jedno z nich – wyróżnienie starosty ostrołęckiego – trafiło do biegacza z Rzekunia, Przemysława Dąbrowskiego. Nagrodę wręczył starosta Piotr Liżewski wspólnie z członkiem Zarządu Powiatu Małgorzatą Tabaką.
– Mam dziś ogromną przyjemność wręczyć wyróżnienie starosty człowiekowi, który – mówiąc wprost – w 2025 roku praktycznie nie schodził z podium. Przemysław Dąbrowski z Rzekunia udowadnia, że systematyczność i charakter potrafią zaprowadzić naprawdę daleko. Zwycięstwa i miejsca na podium w półmaratonach, biegach na 10 kilometrów, starty w całej Polsce pokazują skalę jego determinacji – podkreślał starosta.
Kulminacyjnym momentem gali było wręczenie nagród przyznanych przez Kapitułę Plebiscytu, w której zasiadał m.in. starosta Piotr Liżewski. Tytuł Sportowca Roku 2025 jednogłośnie otrzymała Dorota Gnoza z UKS Atleta Ostrołęka, która w minionym roku odnosiła sukcesy na ogólnopolskich i europejskich arenach sportowych.
Z kolei trenerem roku 2025 został Michał Złotkowski z KS CK Troszyn. Nagrodę wręczyli mu wicestarosta ostrołęcki Artur Kozłowski wraz z wicestarostą ostrowskim.
Galeria zdjęć