41 mln zł na północną obwodnicę Ostrołęki. Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął decyzję

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Sejmik Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o przyznaniu 41 milionów złotych dofinansowania na realizację kolejnego etapu północnej obwodnicy Ostrołęki. Środki na ten cel zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego na lata 2026-2038. Inwestycja obejmie odcinek od ronda w Łęgu do włączenia w drogę krajową nr 53 w kierunku Olsztyna.
– To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrołęki i całego regionu. Kolejny etap północnej obwodnicy to inwestycja, na którą czekaliśmy od lat. Dzięki tej decyzji oraz zabezpieczeniu środków w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego możliwa jest dalsza realizacja tego kluczowego przedsięwzięcia – podkreślił starosta ostrołęcki Piotr Liżewski.
Decyzja Sejmiku Województwa Mazowieckiego stanowi istotny krok w kierunku realizacji jednej z najważniejszych inwestycji drogowych. Budowa kolejnego etapu północnej obwodnicy Ostrołęki ma kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, usprawnienia komunikacji oraz odciążenia istniejącej sieci dróg lokalnych i krajowych.
Starosta złożył również podziękowania przedstawicielom samorządu Województwa Mazowieckiego za wsparcie tej inwestycji.
– Pragnę złożyć serdeczne podziękowania całemu samorządowi Województwa Mazowieckiego, a w szczególności Marszałkowi Województwa Mazowieckiego panu Adamowi Struzikowi, członkom Zarządu Województwa Mazowieckiego – pani Ewie Orzełowskiej i pani Annie Katarzynie Brzezińskiej, wicemarszałkom – panu Wiesławowi Raboszukowi i panu Rafałowi Rajkowskiemu oraz radnym Sejmiku – Januszowi Kotowskiemu i Rafałowi Kowalczykowi, a także parlamentarzystom, którzy wspierają tę inwestycję – powiedział starosta.
Realizacja inwestycji wpisuje się w długofalowe działania samorządu powiatowego, zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej oraz zwiększenia dostępności komunikacyjnej północno-wschodniej części Mazowsza.