Podpisano umowę na dofinansowanie termomodernizacji szkół w Goworowie i Myszyńcu

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
W Gminnym Ośrodku Kultury w Olszewie-Borkach została podpisana umowa na dofinansowanie projektu pod nazwą: „Poprawa efektywności budynków użyteczności publicznej”. Inwestycja będzie realizowana w powiecie ostrołęckim na terenie gminy miejsko-wiejskiej Myszyniec oraz na terenie gminy Goworowo.

Projekt obejmuje termomodernizację wraz z wymianą źródeł ciepła i instalacją OZE dla dwóch obiektów użyteczności publicznej budynków: Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie i Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu.
Całkowita wartość projektu wynosi 7 074 115,06 zł, z czego 4 999 844,09 zł stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie
dla Mazowsza. Pozostała kwota to wkład własny Powiatu Ostrołęckiego.
Podczas podpisania umowy Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. W imieniu Powiatu Ostrołęckiego umowę podpisali: starosta Piotr Liżewski, wicestarosta Artur Kozłowski oraz skarbnik powiatu Aldona Kuciej.
W podpisaniu umowy uczestniczyli również Monika Tchórzewska z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Rafał Kowalczyk – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
Więcej informacji o projekcie: https://powiatostrolecki.pl/8003/poprawa-efektywnosci-budynkow-uzytecznosci-publicznej.html