Za nami 36. Jarmark Kurpiowski w Myszyńcu

fot. Organizator
Myszyniec znów stał się sercem kurpiowskiej kultury. Właśnie tego dnia odbyła się 36. edycja Jarmarku Kurpiowskiego im. Stanisława Sieruty – wydarzenia, które od lat przyciąga artystów ludowych, miłośników tradycji i całe rodziny z regionu Puszczy Zielonej.
Jarmark rozpoczął się uroczystą mszą świętą z elementami dialektu kurpiowskiego. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli do Amfiteatru Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego przy ul. Dzieci Polskich 2. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali burmistrz Myszyńca Sławomir Ceberek oraz dyrektor RCKK Zdzisław Ścibek.
W szczególny sposób upamiętniono zmarłą niedawno Elżbietę Drężek – zasłużoną propagatorkę kurpiowskiej kultury. Jej pamięć uczczono minutą ciszy, a dziecięcy zespół „Poziomecki”, z którym przez lata współpracowała, zaprezentował specjalny występ dedykowany swojej wieloletniej opiekunce.
Następnie rozpoczął się przegląd, w którym wzięli udział śpiewacy soliści, grupy śpiewacze, gawędziarze, młodzi instrumentaliści, kapele oraz zespoły taneczne. Komisja w składzie: Andrzej Żera, Anna Smolińska i Michał Olchowik oceniła 78 występów, w których łącznie zaprezentowało się 248 uczestników.
Laureaci zostali uhonorowani przez burmistrza Sławomira Ceberka, przewodniczącego Rady Gminy Mirosława Śniadacha, dyrektora RCKK Zdzisława Ścibka oraz członków komisji konkursowej.
Organizatorem Jarmarku było Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Wł. Skierkowskiego w Myszyńcu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce. Nagrody finansowe dla uczestników przeglądu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce oraz RCKK.
Galeria zdjęć
fot. Organizator