Spotkanie na zakończenie "Szkoły Promocji Zdrowia"
W ostrołęckim szpitalu odbyło się spotkanie z młodzieżą na zakończenie II edycji zadania „Szkoła Promocji Zdrowia”. W ramach programu, który został zainicjowany w 1999 r. przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, powstało sześć Szkół Promocji Zdrowia przy szpitalach prowadzonych przez Samorząd Województwa, w tym przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Przez ostatnie 25 lat do ostrołęckiego szpitala uczęszczała młodzież klas biologiczno-chemicznych z promocją zdrowia, poznając jego poszczególne oddziały, zakłady i pracownie oraz tajniki zawodów medycznych.
Rolę koordynatora programu działającego przy ostrołęckim szpitalu i II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce pełniła mgr Beata Samorajska.
W spotkaniu, które odbyło się 20 czerwca, oprócz realizującej program młodzież wzięli udział przedstawiciele instytucji współpracujących ze Szkołą Promocji Zdrowia w realizacji przedsięwzięć prozdrowotnych, w tym Powiatu Ostrołęckiego. Reprezentowali go wicestarosta Artur Kozłowski, skarbnik Powiatu Aldona Kuciej, dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Katarzyna Grodzka oraz dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Magdalena Pietras.