Nowy starosta, wicestarosta i Zarząd. Powiat po I sesji Rady Powiatu w Ostrołęce
Na pierwszej sesji Rady Powiatu w Ostrołęce VII kadencji radni wybrali starostę, wicestarostę, zarząd powiatu oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.
Sesję rozpoczął radny Witold Kuczyński, grając na ligawie. Obrady otworzył i do wyboru przewodniczącego Rady prowadził radny-senior Stanisław Lipka. Radni odebrali zaświadczenia o wyborze z rąk przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej Beaty Jurek. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie.
W wyniku tajnych wyborów przewodniczącym Rady Powiatu w Ostrołęce został Adam Białobrzeski, wiceprzewodniczącą Anna Buczyńska.
Starostą ostrołęckim wybrany został Piotr Liżewski, wicestarostą Artur Kozłowski.
Ponadto na pierwszej sesji wybrani zostali członkowie pięcioosobowego Zarządu Powiatu. W jego skład oprócz starosty i wicestarosty weszli także: Andrzej Szymczyk, Kazimierz Ścibek oraz Małgorzata Tabaka.
Skład Rady Powiatu w Ostrołęce VII kadencji:
Białobrzeski Adam Marcin - przewodniczący Rady Powiatu
Buczyńska Anna Hanna - wiceprzewodnicząca
Domian Dariusz Andrzej
Dziekoński Daniel
Jasionek Agnieszka
Kozłowski Artur - wicestarosta
Kubeł Stanisław
Kuczyński Witold Henryk
Lipka Stanisław
Liżewski Piotr - starosta ostrołęcki
Parzychowski Krzysztof
Podolak Marek
Pokora Zdzisław
Prusaczyk Mariusz
Rupińska Ewa
Szymczyk Andrzej
Ścibek Kazimierz
Tabaka Małgorzata
Toryfter Henryk
Tyszka Tadeusz
Zalewska Mariola.
Fot. eostroleka, to.com.pl