Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Niepodległa do Hymnu! Dołącz do akcji 11 listopada

W ramach tegorocznej akcji „Niepodległa do Hymnu!”, 11 listopada br. w samo południe, „Niepodległa” zaprasza do wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego.” Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie niepodlegla.gov.pl.

 

Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada br. podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie zaprasza  też organizatorów uroczystości związanych z obchodami 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu” i wykonania w samo południe Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, MUW zachęca do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro Programu „Niepodległa” zainicjowano w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas wzięło w niej udział prawie 1 000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt.